چرا کودکان به کتاب نیاز دارند؟

5/5

کودکان وقتی با هم کتاب می‌خوانند، پیوندهای عاطفی گرمی بین بزرگسالان و کودکان ایجاد می‌کنند.

به بچه‌ها کمک می‌کنند مهارت‌های زبانی اولیه را توسعه دهند و دایره لغات خود را عمیقاً گسترش دهند – بسیار بیشتر از هر رسانه دیگری.

کتاب ها تعاملی هستند. خرید کتاب کودکان آنها از بچه ها می خواهند که فکر کنند. کتاب های داستانی و غیرداستانی آگاهی ما را گسترش می دهند. آنها راه های جدیدی برای تفکر و ایده های جدید به ما می دهند. آنها جهان ما را فراتر از زمان و مکان گسترش می دهند و افکار اصلی ما را الهام می بخشند.

کتاب ها مهارت های تفکر انتقادی را توسعه می دهند. یک کتاب توسط یک فرد خوانده می شود. هیچ آهنگ خنده یا موسیقی ندارد که از نظر احساسی واکنش خواننده را تحریک کند. شما به تنهایی تصمیم می گیرید که درباره یک کتاب و محتویات آن چه فکری کنید و هیچ کس روی شانه شما خم نشود و به شما بگوید چگونه فکر کنید.

کتاب ها تخیل بچه ها را توسعه و تغذیه می کنند و دنیای آنها را گسترش می دهند. کتاب های مصور کودکان خردسال را با دنیای هنر و ادبیات آشنا می کند. رمان‌ها و کتاب‌های غیرداستانی هوشیاری حسی کودکان را تحریک می‌کنند و به بچه‌ها کمک می‌کنند تا ببینند، بشنوند، بچشند، احساس کنند و در سطحی خیالی ببویند. کتاب ها تخیل ما را آگاه می کنند و خلاقیت را برمی انگیزند.

 چرا کودکان به کتاب نیاز دارند؟
چرا کودکان به کتاب نیاز دارند؟

کتاب ها سؤال ایجاد می کنند

کتاب‌ به بچه‌ها اجازه می‌دهند که دنیا را قبل از اینکه مجبور به بیرون رفتن از دنیا شوند، امتحان کنند. کتاب‌ها به بچه‌ها این فرصت را می‌دهند که قبل از اینکه در زندگی واقعی برایشان اتفاق بیفتد، چیزی را در تصوراتشان تجربه کنند.

کتاب‌ها به بچه‌ها کمک می‌کنند تا برای مرحله بعدی بلوغشان آماده شوند، و به طور نایب برای دنیای «بزرگ‌تر» آماده شوند.

کتابها به ما کمک می‌کنند خودمان را بفهمیم، بفهمیم کی هستیم.

کتاب‌ها اعتماد به نفس ما را تقویت می‌کنند و به ما کمک می‌کنند تا بفهمیم چرا همانی هستیم که هستیم. آنها به ما کمک می کنند تا بفهمیم از کجا آمده ایم و به ما کمک می کنند بفهمیم به کجا می خواهیم برویم.

به کودکان و بزرگسالان کمک می‌کنند تا خود را باز کنند، فراتر از خود جذبی حرکت کنند و با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند.

عملکرد درونی دیدگاه‌های متعدد را به ما نشان می‌دهند و به ما اطلاع می‌دهند که بیش از یک راه برای مشاهده جهان وجود دارد.

ارتباط برقرار می‌کنند و ظرفیت ما را برای همدلی گسترش می‌دهند. آنها به ما کمک می کنند تا دیگران را درک کنیم. به ما کمک می کنند که دلسوزتر شویم.

کتاب ها به بچه ها کمک می کنند تا مسیر اخلاقی و اخلاقی خود را ترسیم کنند. کتاب ها به ما کمک می کنند تا در مورد درست و نادرست، خوب و بد فکر کنیم. کتاب‌ها می‌توانند راهنمایی کنند و به ما در تعیین اولویت‌های زندگی، مجموعه ارزش‌های خود کمک کنند.

کتاب ها به سوالات پاسخ می دهند : چرا کودکان به کتاب نیاز دارند؟

کتاب ها فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات فرهنگی فراهم می کنند. وقتی بچه ها یک کتاب را می خوانند و از یک تجربه خواندن مشترک لذت می برند، پیوندهای همسالان در یک نسل ایجاد می شود. وقتی کودکان، والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها کتاب‌های کلاسیک را به اشتراک می‌گذارند، پیوندهای گسترده خانوادگی و اجتماعی شکل می‌گیرد که یک چارچوب مرجع مشترک ایجاد می‌کند.

کتاب ها گستره وسیعی از اطلاعات، تجربه و دانش را ارائه می دهند. اما بر خلاف بسیاری از رسانه های الکترونیکی، کتاب ها همچنین عمق زیادی از اطلاعات، تجربه و دانش را ارائه می دهند. کتاب ها ما را در مورد مردم دیگر، کشورهای دیگر، آداب و رسوم و فرهنگ های دیگر آگاه می کنند. کتاب‌ها به ما کمک می‌کنند تا خودمان را در مورد تاریخ، هنر، علم، مذهب، طبیعت، ریاضیات و فناوری بیاموزیم – هر چیزی و همه چیز در جهان ما و فراتر از آن. کتاب‌ها همچنین به ما کمک می‌کنند تا تأثیری که همه آن چیزها بر ما و دنیای ما دارند را درک کنیم.

کتاب ها سرگرم کننده هستند و یک فرار عالی ارائه می دهند. آنها ما را به خنده و خنده وا می دارند. ما را به گریه می اندازند.

کتاب ها – بر خلاف بسیاری از سرگرمی های دیگر – برای همه رایگان است. می توانید کتاب مورد نیاز خود را به صورت رایگان در کتابخانه عمومی محله خود بیابید.

کتاب ها همراهان خوبی هستند. وقتی کتابی برای خواندن دارید، هرگز تنها نیستید.

کتاب ها به ما آرامش می دهند. کتاب‌ها به ما کمک می‌کنند بفهمیم که مهم نیست چه کسی هستیم یا چه تجربیاتی داریم، ما در دنیا تنها نیستیم.

کتاب ها ما را برای رویاپردازی الهام می بخشند.

کتاب ها ابزارهایی را برای دستیابی به رویاهایمان به ما می دهند.

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.