هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می شود

5/5

انحصاری: هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می شود

کارشناسان می گویند ویندوز 10 را فوراً به روز کنید و استفاده از اینترنت اکسپلورر را متوقف کنید میلیون ها دستگاه ویندوز 10 هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می شود

با وجود اینکه مرورگر قدیمی دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی شود،

تعداد بسیار نگران کننده ای از کاربران ویندوز 10 همچنان از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند.

ارقام شرکت فناوری اطلاعات Lansweeper که به طور انحصاری با TechRadar Pro به اشتراک گذاشته شده است، نشان می دهد که تقریباً نیمی (47 درصد) از دستگاه های ویندوز 10 هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند . این به میلیون ها رایانه در دفاتر و سایر مکان های کاری در سراسر جهان می رسد.

مایکروسافت به زودی (15 ژوئن 2022) پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر 11 را متوقف خواهد کرد. کاربران در نهایت باید به Edge سوئیچ کنند . اگر این کار را نکنند، خطر حملات سایبری را افزایش می دهند.

اینترنت اکسپلورر: پایان نزدیک است

مایکروسافت بارها به شرکت ها هشدار داده است که اینترنت اکسپلورر در سال جاری به طور رسمی بازنشسته خواهد شد. متأسفانه، هنوز شرکت های زیادی وجود دارند که هنوز به مرورگر برتر تغییر نکرده اند.

مایکروسافت برای اولین بار اعلام کرد که پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر 11 را در تابستان 2020 پایان می دهد و از آن زمان به بعد، پشتیبانی به تدریج از بین می رود .

این شرکت اخیراً به شرکت‌ها توصیه کرده است که مرورگرها را قبل از پایان اینترنت اکسپلورر 11 تغییر دهند و نه بعد از آن.

این شرکت ها همچنین باید مطمئن شوند که حالت اینترنت اکسپلورر در Edge به درستی تنظیم شده است تا کارمندان همچنان بتوانند به وب سایت های قدیمی و راه حل هایی که فقط در اینترنت اکسپلورر کار می کنند دسترسی داشته باشند.

با این حال، این تنها مرورگرهای قدیمی نیستند که باعث ایجاد مشکل می شوند. Lansweeper همچنین دریافت که اکثر (79٪) رایانه های مورد بررسی اکثر به روز رسانی های ویندوز را از دست داده اند.

ویندوز 10 نسخه 2004 در بین مشاغل بسیار محبوب است

حتی با وجود اینکه از زمان انتشار آن در ماه می 2020، سه به روز رسانی اصلی وجود داشته است . ویندوز 11 یک اتفاق نادر است.

کاربران باید مطمئن شوند که دستگاه‌هایشان همیشه آخرین به‌روزرسانی‌های ویندوز را دریافت می‌کنند، در غیر این صورت، وصله‌های امنیتی مهم و رفع اشکال‌ها را از دست خواهند داد.

Roel Decneut، مدیر ارشد استراتژی در Lansweeper می‌گوید: «برای ما جای تعجب نیست که تنها 20 درصد از دستگاه‌های ویندوز 10 آخرین نسخه را دارند،

یا اینکه بازنشستگی اینترنت اکسپلورر بر بسیاری از مشاغل تأثیر می‌گذارد»..

به گفته Decneut، دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که چرا سازمان ها به روز رسانی های جدید را به تاخیر می اندازند.

آنها ممکن است مردد باشند، مشکلات فوری داشته باشند، یا به سادگی از دستگاه های خود و سیستم عامل هایی که استفاده می کنند، دیدی نداشته باشند.

«سازمان‌ها به مرور کلی از همه دستگاه‌هایی که هنوز از اینترنت اکسپلورر 11 استفاده می‌کنند نیاز دارند. بدون این داده‌ها، آسیب‌پذیر خواهند ماند.»

مقالات مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.