بنر یووال نوح هراری
یووال نوح هراری
  • نام: یووال نوح هراری
  • به انگلیسی: Yuval Noah Harari
  • متولد: 1976 - ۱۳۵۴
  • کشور: اسرائیل
  • زمینه: تاریخ شناسی

کتابــــ ها

کتاب صوتی 21 درس برای قرن 21

20,000 تومان
در کتاب ۲۱ درس برای قرن ۲۱ با حجم گسترده‌ای از اطلاعات روبرو هستیم که یووال با همان سبک خاص خود در اختیار ما قرار می‌دهد به نحوی که کتاب به هیچ وجه خسته‌کننده و یا گنگ نیست، همه‌چیز در عین سادگی و شفافیت پیش روی شماست.

کتاب صوتی انسان خداگونه

25,000 تومان
انسان خداگونه کتاب صوتی (به عبری: ההיסטוריה של המחר) کتابی نوشته یووال نوح هراری است که برای اولین به زبان عبری در اسرائیل در سال ۲۰۱۵ و به زبان انگلیسی در سال ۲۰۱۶ منتشر شد.

کتاب صوتی انسان خردمند

25,000 تومان
(به عبری: קיצור תולדות האנושות) انسان خردمند pdf نوشته یووال نوح هراری است که در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار به زبان عبری در اسرائیل و در سال ۲۰۱۴ به زبان انگلیسی منتشر شد.

کتاب صوتی پول

25,000 تومان
برگزیده از کتاب‌های Sapiens و Homo Deus نوشته یووال نوح هراری چگونه پول اختراع شد چرا اکنون چنین اهمیتی در زندگی ما دارد.

کتاب صوتی جهان پس از کرونا

10,000 تومان
اکنون بشر با یک بحران جهانی مواجه است. شاید بزرگترین بحران نسل ما. تصمیماتی که مردم و دولت ها در چند هفته آینده می گیرند

بیوگرافی یووال نوح هراری

متولد 1976 یک روشنفکر عمومی اسرائیلی، مورخ و استاد گروه تاریخ در دانشگاه عبری اورشلیم است. او نویسنده پرفروش‌ترین کتاب‌های علمی محبوب Sapiens: A Brief History of Humankind (2014)، Homo Deus: A Brief History of Tomorrow (2016) و 21 درس برای قرن بیست و یکم (2018) است. نوشته های او اراده آزاد ، آگاهی ، هوش ، شادی و رنج را بررسی می کند.

هراری در مورد یک ” انقلاب شناختی ” می نویسد که ظاهراً تقریباً 70000 سال پیش رخ داد، زمانی که انسان خردمند جایگزین نئاندرتال های رقیب و گونه های دیگر از جنس هومو شد ، مهارت های زبانی و جوامع ساختار یافته را توسعه داد و به عنوان شکارچیان اوج صعود کرد، و به کمک کشاورزی به انقلاب رسید. توسط انقلاب علمی ، که به انسان این امکان را داده است تا بر محیط خود تسلط کامل داشته باشد. کتاب‌های او همچنین پیامدهای احتمالی دنیای بیوتکنولوژیکی آینده‌نگر را بررسی می‌کنند که در آن موجودات بیولوژیکی هوشمند توسط مخلوقات خود پیشی گرفته‌اند. او گفته است: « هوموساپینسهمانطور که می دانیم آنها در یک قرن یا بیشتر ناپدید خواهند شد.»

کتاب های یووال نوح هراری

اگر هراری همیشه در انظار عمومی نبود، ممکن است او را با یک گوشه نشین اشتباه بگیریم. او خجالتی سخنگو است. او تقریباً بخشی از هر ظاهری را صرف انکار گورو بودن خود می کند. اما، هنگام سخنرانی در کنفرانس‌هایی که مدیران اجرایی با روشنفکران عمومی ملاقات می‌کنند یا از مارک زاکربرگ دیدن می‌کنند.در خانه پالو آلتو، یا کاخ الیزه، در پاریس، او انگشت بلندی را روی چانه‌اش می‌گذارد و بی‌صدا به سؤالات مربوط به نئاندرتال‌ها، ماشین‌های خودران و آخرین سریال «بازی تاج و تخت» پاسخ می‌دهد. علایق انتشارات و سخنوری هراری اکنون یک کارمند دوازده نفری را اشغال کرده است که در یک دفتر آفتابی در تل آویو کار می کنند، جایی که کارمندی از پرو برای همه ناهار وگان می پزد. در اینجا، می‌توان جزئیات یک رمان گرافیکی برنامه‌ریزی‌شده «Sapiens» را یاد گرفت – نسخه‌ای کارتونی از هراری، که عینک‌های سیمی به چشم دارد و کمی کچل‌تر از زندگی به نظر می‌رسد، اینجا و آنجا، در زمان و مکان ظاهر می‌شود. همچنین برنامه‌هایی برای کتاب کودکان «ساپینز» و یک درام تلویزیونی چند فصلی با الهام از «سپین‌ها» که شصت هزار سال را پوشش می‌دهد، با فیلم‌نامه‌ای از « آخرالزمان » مل گیبسون، یکی از نویسندگان، در نظر گرفته شده است.

همسر یووال نوح هراری

یووال نوح هراری در کریات آتا ، اسرائیل، یکی از سه فرزندی که از شلومو و پنینا هراری به دنیا آمدند، به دنیا آمد و بزرگ شد . خانواده او یک خانواده سکولار یهودی بودند . پدرش یک مهندس تسلیحات دولتی و مادرش مدیر دفتر بود. هراری در سه سالگی خود خواندن را آموخت. او از هشت سالگی در کلاسی برای کودکان با استعداد در مرکز آموزشی لئو باک در حیفا تحصیل کرد. او خدمت سربازی اجباری را در نیروهای دفاعی اسرائیل به تعویق انداخت تا تحصیلات دانشگاهی را به عنوان بخشی از آتودا دنبال کند.اما بعداً به دلیل مسائل بهداشتی از انجام خدمت سربازی معاف شد. او در 17 سالگی تحصیل در رشته تاریخ و روابط بین الملل را در دانشگاه عبری اورشلیم آغاز کرد .

آثار یووال نوح هراری

هراری برای اولین بار در دوره تحصیلات خود از سال 1993 تا 1998 در دانشگاه عبری اورشلیم در تاریخ قرون وسطی و تاریخ نظامی تخصص یافت . او D.Phil خود را به پایان رساند. مدرک تحصیلی در کالج عیسی، آکسفورد ، در سال 2002، تحت نظارت استیون جی. گان . از سال 2003 تا 2005، او تحصیلات پسا دکتری خود را در تاریخ به عنوان همکار یاد Hanadiv دنبال کرد . زمانی که هراری در آکسفورد بود، برای اولین بار با نوشته‌های جرد دایموند مواجه شد ، که او به‌عنوان تأثیرگذار بر نوشته‌های خود تصدیق کرد. در سالن موسسه Berggruen ، هراری گفت که Diamond’s Guns، Germs, and Steel”به نوعی در زندگی آکادمیک من یک اتفاق بود. فهمیدم که واقعاً می‌توانم چنین کتاب‌هایی بنویسم.»