بنر ژول ورن
ژول ورن
  • نام: ژول ورن
  • به انگلیسی: Jules Gabriel Verne
  • متولد: 1828 - ۱۲۰۶
  • کشور: فرانسه
  • زمینه: رمان نویسی

کتابــــ ها

کتاب صوتی بیست هزار فرسنگ زیر دریا

30,000 تومان
تصویری از کشتی زیر آب کاپیتان نمو، ناتیلوس، به عنوان جلوتر از زمان خود در نظر گرفته می شود، زیرا به طور دقیق بسیاری از ویژگی های زیردریایی های امروزی را که در دهه 1860 کشتی های نسبتاً ابتدایی بودند، توصیف می کند.

کتاب صوتی پانصد میلیون ثروت

15,000 تومان
کتاب صوتی پانصد میلیون ثروت آثار ژول ورن پر از شگفتی است. شاید به همین دلیل است که در دهه‌‌ی شصت خورشیدی، نوجوانان علاقه‌‌ی وافری به آثار ژول ورن داشتند. گویا می‌‌‌خواستند از هیاهوی جنگ و تبعاتش رها شوند.

کتاب صوتی دردسر های یک چینی در چین

15,000 تومان
شاعر و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی بود که بیشتر شهرتش را مدیون نگارش کتاب‌های ماجرایی‌اش است که دنیای داستان‌های علمی–تخیلی را دگرگون کرد. در کتاب درد سر های یک چینی در چین آرتور لمپرور  مرد ثروتمند و افسرده‌ای است که بارها دست به خودکشی زده است.

ژول ورن

۸ فوریه ۱۸۲۸ – ۲۴ مارس ۱۹۰۵ رمان‌نویس ، شاعر ، و نمایشنامه‌نویس فرانسوی بود . همکاری او با ناشر پیر ژول هتزل منجر به خلق سفرهای خارق‌العاده، مجموعه‌ای از رمان‌های پرفروش ماجراجویی از جمله سفر به مرکز زمین (1864)، بیست هزار لیگ زیر دریاها (1870)، و هشتاد روز دور دنیا(1872). رمان‌های او که همیشه به خوبی مستند شده‌اند، عموماً در نیمه دوم قرن نوزدهم با در نظر گرفتن پیشرفت‌های تکنولوژیکی آن زمان روایت می‌شوند.

او علاوه بر رمان‌هایش، نمایشنامه‌ها، داستان‌های کوتاه، شرح زندگی‌نامه‌ای، شعر، ترانه‌ها و مطالعات علمی، هنری و ادبی را نوشت. آثار او از ابتدای سینما برای سینما و تلویزیون و همچنین برای کتاب های مصور، تئاتر، اپرا، موسیقی و بازی های ویدیویی اقتباس شده است.

ورن به عنوان نویسنده مهمی در فرانسه و بیشتر اروپا شناخته می شود، جایی که او تأثیر گسترده ای بر آوانگارد ادبی و سوررئالیسم داشته است. شهرت او در آنگلوسفر به طور قابل توجهی متفاوت بود، جایی که او اغلب به عنوان نویسنده ژانر تخیلی یا کتاب های کودکان برچسب زده می شد ، عمدتاً به دلیل ترجمه های بسیار خلاصه شده و تغییر یافته ای که رمان های او اغلب در آنها چاپ شده است. از دهه 1980، شهرت ادبی او بهبود یافته است.

ژول ورن از سال 1979 تاکنون دومین نویسنده پرترجمه دنیا بوده است که بین آگاتا کریستی و ویلیام شکسپیر قرار دارد. گاهی اوقات او را “پدر داستان های علمی تخیلی ” می نامند، عنوانی که به اچ جی ولز و هوگو گرنزبک نیز داده شده است. در دهه 2010، او مترجم ترین نویسنده فرانسوی در جهان بود. در فرانسه، سال 2005 به مناسبت صدمین سالگرد درگذشت این نویسنده، «سال ژول ورن» اعلام شد.

کتاب های ژول ورن

ورن در 8 فوریه 1828 در ایل فیدو، جزیره مصنوعی کوچکی در رودخانه لوآر در شهر نانت ، در خیابان اولیویه دوکلیسون شماره 4، خانه مادربزرگ مادری اش، سوفی ماری آدلاید ژولین آلوت دو به دنیا آمد. La Fuÿe (متولد Guillochet de La Perrière). پدر و مادر او پیر ورن، وکیلی که در اصل اهل پروینز بود، و سوفی آلوت د لا فوئه، زنی نانتی از خانواده ای محلی از دریانوردان و مالکان کشتی، با تبار اسکاتلندی دور بودند. در سال 1829، خانواده ورن صدها متر دورتر به شماره 2 Quai Jean-Bart، جایی که برادر ورن، پل در همان سال متولد شد، نقل مکان کردند. سه خواهر، آنا «آنا» (1836)، ماتیلد (1839)، و ماری (1842) به دنبال آن خواهند آمد.

در سال 1834، در سن شش سالگی، ورن به مدرسه شبانه روزی در 5 Place du Bouffay در نانت فرستاده شد. معلم، مادام سامبین، بیوه یک کاپیتان نیروی دریایی بود که حدود 30 سال قبل ناپدید شده بود. مادام سامبین اغلب به دانش‌آموزان می‌گفت که شوهرش یک کشتی غرق شده است و او سرانجام مانند رابینسون کروزوئه از بهشت ​​جزیره بیابانی خود بازخواهد گشت. مضمون رابینسوناد در طول زندگی با ورن باقی ماند و در بسیاری از رمان‌های او ظاهر شد، که برخی از آنها عبارتند از جزیره اسرارآمیز (1874)، سرزمین پدری دوم (1900)، و مدرسه رابینسون‌ها (1882).

دانلود کتاب های ژول ورن

در سال 1836، ورن به مدرسه کاتولیک سنت استانیسلاس رفت، که با ذائقه مذهبی مذهبی پدرش سازگار بود. ورن به سرعت در خاطرات (تلاوت از حفظ)، جغرافیا، یونانی، لاتین و آواز متمایز شد. در همان سال، 1836، پیر ورن یک خانه برای تعطیلات در خیابان 29 Rue des Réformés در روستای Chantenay (اکنون بخشی از نانت) در Loire خریداری کرد. ورن در خاطرات کوتاه خود Souvenirs d’enfance et de jeunesse ( خاطرات کودکی و جوانی ، 1890)، شیفتگی عمیق رودخانه و کشتی‌های تجاری متعددی را که در آن حرکت می‌کردند، یادآور شد. او همچنین تعطیلات خود را در Brains می‌گذرانددر خانه عمویش پرودنت آلوت، مالک کشتی بازنشسته، که به سراسر جهان رفته بود و از سال 1828 تا 1837 به عنوان شهردار برین خدمت کرده بود . این بازی و نام عمویش در دو رمان متأخر ( به ترتیب اراده یک عجیب و غریب (1900) و روبر فاتح (1886) به یادگار مانده است.

فیلمهای ساخته شده از آثار ژول ورن

افسانه ها حاکی از آن است که در سال 1839، در سن 11 سالگی، ورن به صورت مخفیانه جایی را به عنوان پسر کابین در کشتی سه دکلی کورالی به قصد سفر به هند و آوردن یک گردنبند مرجانی برای پسر عموی خود، کارولین، تهیه کرد. غروب کشتی به سمت هند حرکت کرد، ابتدا در Paimboeuf توقف کرد ، جایی که پیر ورن به موقع رسید تا پسرش را بگیرد و به او قول دهد که “فقط در تخیل خود” سفر کند. اکنون مشخص شده است که این افسانه یک داستان اغراق آمیز است که توسط اولین زندگی نامه نویس ورن، خواهرزاده او مارگریت آلوت د لا فویه ابداع شده است، اگرچه ممکن است از یک حادثه واقعی الهام گرفته شده باشد.