تحلیل

نگاهی کوتاه به کتاب رنسانس ایتالیا نوشته کارن اسمن

نگاهی کوتاه به کتاب رنسانس ایتالیا

نگاهی کوتاه به کتاب رنسانس ایتالیا: با شنیدن کلمه رنسانس، چه چیزی به خاطرتان میاید؟ رافائل؟ میکل آنژ، داوینچی، نقاشی ها و …درست است. اما آیا رنسانس تنها به هنر منتهی میشود؟ اصلا رنسانس به چه معناست و چه مناطقی از جهان را تحت تاثیر خود قرار داده است؟ از کجا سرچشمه میگیرد و چه ویژگی هایی دارد؟ اگر به دنبال جوابی سریع و در عین حال کافی و قانع کننده برای  این سوالات هستید، کتاب «رنسانس ایتالیا» میتواند به شما کمک کند.

رنسانس به چه معناست و از کجا شروع شد؟

رنسانس به معنی تجدد و نوزایی است. دوره ای از تاریخ جهان که از ایتالیا آغاز شد و صد سال ابتدایی حضور و شکل گیری و گسترشش در آنها گذشت.  ایتالیا کشوری در جنوب اروپا، متشکل از دولت شهرهای متعددی بود که هر کدام را گروه خاصی از افراد اداره میکردند.

برای مشاهده و دانلود کتاب صوتی رنسانس ایتالیا به کتابخانه اسپین مراجعه فرمایید.

چنانچه در میلان، دوکها حکمرانی میکردند و ناپل تحت سلطه پاپ ها و کلیسای کاتولیک بود. این دولتشهرها و دیگر دولتشهر که در بستر دریاهای جنوب اروپا نیز قرار داشتند برای سرپا ماندن با کشورهای دیگر و خارجی، مراودات مالی و تجاری داشتند و اینگونه بود که ایتالیا به بازار بزرگی برای نساجی، طلا و دیگر اجناس گرانبها و تجملاتی  بدل شد.

تاثیر تجارت بر فرهنگ و هنر ایتالیا

مراوردات تجاری با کشورهای خارجی، باعث آشنایی افراد فلورانس و در کل ایتالیا با فرهنگ و هنر آن کشورها شد و ایتالیایی از دیگران در جهت آفرینش آثار خود تاثیر میپذیرفتند. نتیجه این تاثیر پذیری ها را میتوان در نقش ونگار های کلیساها و دیگر صنایع هنرمندان ایتالیایی مشاهده کرد.

مباحث کتاب رنسانس ایتالیا اثر کارل اسمن

آنچه تا به اینجا گفته شد آشنایی جزئی با شکل گیری رنسانس در ایتالیا بود. اما کارن اسمن، در این کتاب که از مجموعه کتاب های تاریخ جهان است، با زبانی ساده، سرآغاز رنسانس ایتالیا را بازگو میکند و در ادامه به اتفاقات مهم شکل دهنده این دوران و اتفاقاتی که در طول آن رخ دادند میپردازد.

برای مشاهده تمامی کتاب های تاریخی به کتابخانه تاریخ جهان سایت اسپین مراجعه فرمایید.

جنگ های صلیبی، ارتباط فلورانس و رنسانس، بانکداری و کلیسا از موضوعاتی است که در این کتاب، مورد بررسی قرار گرفته اند. البته که نویسنده برای فهم بیشتر مباحث و انتقال بیشتر اطلاعات به توضیح مسائل مهم دوره رنسانس یعنی انسان گرایی و هنر و معماری این دوران و  البته خطراتی که فرهنگ این دوران را تهدید میکرد، پرداخته است.

مخاطبان کتاب رنسانس ایتالیا

با آنکه این کتاب در گروه سنی نوجوانان قرار دارد اما میتوان برای آشنایی ابتدایی با این دوران تاریخی، از آن بهره برد. نثر و ترجمه کتاب روان است و البته ماهیت علمی- تاریخی مباحث کتاب باعث جذاب تر بودن موضوعات برای خوانندگان میشود. دوران رنسانس چه در ایتالیا و دیگر کشورها، تاثیرات زیادی را بر هنر، ادبیات، و حتی سیاست و کشورداری گذاشته است و همین امر به اهمیت مطالعه درباره این موضوع میفزاید. نگاهی کوتاه به کتاب رنسانس ایتالیا

اگر مایل به مطالعه درباره این موضوع هستید و در عین حال میخواهید در زمان کوتاه تری با آن آشنا شوید، میتوانید نسخه صوتی این کتاب را در سایت کتابخانه اسپین تهیه کنید.

کتاب صوتی رنسانس ایتالیا از جمله کتابهایی است که در کتابخانه صوتی اسپین میتوانید با کیفیت و قیمت مناسب تهیه کنید و بیشتر با این دوره تاریخی آشنا شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *