آموزش

فیلم نیکلاس نیکلبی ساخت سال 2002

فیلم نیکلاس نیکلبی

نیکلاس نیکلبی ( به انگلیسی: Nicholas Nickleby) یک فیلم کمدی-درام دوره ای بریتانیایی-آمریکاییبه نویسندگی و کارگردانی داگلاس مک گراث است که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد . فیلمنامه بر اساس زندگی و ماجراهای نیکلاس نیکلبی نوشته چارلز دیکنز است که در ابتدا به صورت سریال بین مارس 1838 و سپتامبر 1839 منتشر شد. چارلی هانام در نقش اصلی در کنار ناتان لین ، جیم برادبنت ، کریستوفر پلامر ، جیمی بل ، ایفای نقش می کند . آن هاتاوی ، رومولا گارای ، آلن کامینگ و تیموتی اسپال.

فیلم نیکلاس نیکلبی

فیلم نیکلاس نیکلبی

طرح فیلم نیکلاس نیکلبی

یک مقدمه، نیکلبیز، نجیب زاده روستایی را معرفی می کند که از زندگی راحت در حومه شهر دوون لذت می برند تا زمانی که پدر می میرد و خانواده اش را بدون هیچ منبع درآمدی رها می کند. نیکلاس نوزده ساله، مادرش و خواهر کوچکترش، کیت، به لندن می روند تا از عموی ثروتمند و خونسرد خود رالف، سرمایه گذار که ترتیب استخدام نیکلاس را به عنوان معلم در تالار دوتبویز در یورکشایر ، کمک بگیرند. و کیت را به عنوان یک خیاط کار می کند.

نیکلاس از کشف اینکه کارفرمایش، آقای و خانم سادیست اسکوئرز، مدرسه شبانه روزی خود را مانند یک زندان اداره می کنند و به طور منظم از اتهامات جوانی خود سوء استفاده فیزیکی، کلامی و عاطفی می کنند، وحشت می کند. او سرانجام شورش می کند و فرار می کند و پسر خدمتکار جوان فلج اسمیک را با خود می برد. همانطور که آنها به لندن سفر می کنند، به طور تصادفی با یک گروه تئاتری مواجه می شوند که متعلق به آقا و خانم کراملز است. آنها آنها را در یک تولید رومئو و ژولیت انتخاب کردند، اما با وجود یک شب اول موفق و دعوت زوج برای ماندن، نیکلاس مصمم است پس از شنیدن اینکه کیت در مشکل است، به سفر خود به لندن ادامه دهد.

برای دانلود کتاب صوتی نیکلاس نیکلبی به کتابخانه اسپین مراجعه فرمایید.

نیکلاس متوجه می شود که خواهرش مورد آزار و اذیت جنسی تحقیرآمیز سر مولبری هاوک شرور، مشتری عموی آنها قرار گرفته است، که مرد را تشویق کرده است که خواهرزاده خود را به این امید که تسلیم شود و در نتیجه رابطه تجاری هاک با او را تثبیت کند، اغوا کند. نیکلاس با سر مولبری و عمویش روبرو می شود و دومی را انکار می کند.

نیکلاس با خانواده‌اش که از اسمیک به‌عنوان یکی از خانواده‌های خود استقبال می‌کنند، دوباره جمع می‌شود و با برادران چیریبل که بیش از دو برابر حقوق قبلی‌اش را به او پیشنهاد می‌کنند، شغل اداری پیدا می‌کند. نیکلاس در حالی که به این ترتیب شاغل است، با مادلین بری، هنرمندی آشنا می‌شود که از لحاظ مالی از خودش و پدر ظالمش حمایت می‌کند، زیرا پدرش ثروت خود و همسر فقیدش را به قمار می‌برد.

عزم نیکلاس برای دفاع از ناموس خواهرش باعث می شود عمویش قول دهد که مرد جوان را نابود خواهد کرد. آنچه در پی می‌آید مجموعه‌ای از ماجراهاست که در آن نیکلاس سرشناس موفق می‌شود از نقشه‌های عموی شرورش جان سالم به در ببرد، از جمله تلاش برای بازگرداندن اسمیک به اسکوئرز با ربودن او و تلاش برای قطع رابطه رو به رشد نیکلاس با مادلین با قول دادن به پدرش که این کار را انجام خواهد داد. اگر دختر با هاوک ازدواج کرد بدهی های او را عذر خواهی کرد. طرح های رالف در مورد مادلین با مرگ غیرمنتظره پدرش خنثی می شود. متاسفانه اسمیک بیمار می شود و به زودی می میرد. اندکی بعد، راز شومی که رالف سال‌ها در آن پنهان کرده بود، ظاهر می‌شود و مشخص می‌شود که اسمیک پسر رالف است که فکر می‌کرد مرده است. رالف با درک اینکه پسرش به عنوان بهترین دوست منفورترین دشمنش مرده است، خود را حلق آویز کرد. ازدواج کیت با برادران چیریبل

بازیگران فیلم نیکلاس نیکلبی

  • چارلی هانام در نقش نیکلاس نیکلبی
  • ناتان لین در نقش وینسنت کراملز
  • جیم برادبنت در نقش واکفورد اسکوئرز
  • کریستوفر پلامر در نقش رالف نیکلبی
  • جیمی بل در نقش اسمیک

باکس فیلم نیکلاس نیکلبی

این فیلم در آمریکا 1,587,173 دلار و در بازارهای خارجی 2,064,289 دلار فروخت و مجموع باکس آفیس جهانی 3,651,462 دلار را به دست آورد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *