تحلیل

انیمیشن سریالی بابا لنگ دراز

انیمیشن سریالی بابا لنگ دراز

بابا لنگ دراز ( واتاشی نو آشیناگا اوجیسان ) یک مجموعه تلویزیونی پویانمایی ژاپنی است که بر اساس رمان بابا – پاهای بلند نوشته ژان وبستر ساخته شده است .

این انیمه در سال 1990 و بخشی از کانتینر World Masterpiece Theatre محصول استودیو Nippon Animation پخش شد و در سال 1990 موفق به دریافت جایزه فیلم عالی برای تلویزیون توسط آژانس امور فرهنگی کودکان ژاپن شد. 40 قسمت تولید شد.

مقدمه بابا لنگ دراز

جودی ابوت یتیمی است که توسط یک خیرخواه مرموز که او را فقط با نام “جان اسمیت” می شناسد، فرصت تحصیل در دبیرستان معتبر لینکلن مموریال را به او داده است. او فقط یک بار سایه او را دیده است و به خاطر پاهای درازش به او می گوید «پاهای دراز بابا». تنها پولی که او باید به نیکوکارش بدهد این است که هر ماه نامه هایی برای او بنویسد، بدون اینکه انتظار پاسخگویی به آنها داشته باشد.

برای دانلود کتاب صوتی بابا لنگ دراز به کتابخانه اسپین مراجعه فرمایید.

این انیمه سه سال از زندگی جودی را شامل می‌شود که با ترک یتیم خانه جان گریر هوم شروع می‌شود و با پایان دبیرستانش به پایان می‌رسد.

انیمیشن سریالی بابا لنگ دراز

انیمیشن سریالی بابا لنگ دراز

شخصیت ها

جودی ابوت: دختری شاد و باهوش که پدر و مادرش در کودکی فوت کردند. او در خیابان بایسون در شهر نیویورک پیدا شد و به خانه جان گریر منتقل شد، جایی که استعداد خود را برای نوشتن شکوفا کرد. این یکی از مقالات او است که توجه یک متولی معروف به “جان اسمیت” را به خود جلب می کند و او را قادر می سازد تا از او بورسیه تحصیلی برای حضور در دبیرستان یادبود لینکلن دریافت کند. او نمی داند جان اسمیت کیست و او را “بابا پاهای بلند” صدا می کند. با این حال، او را تنها خانواده ای می داند که دارد و به او وابسته می شود. او خیلی حرف می زند و داستان گفتن را دوست دارد. هم اتاقی های جودی در یادبود لینکلن سالی مک براید و جولیا پندلتون هستند. جودی عقده حقارت قابل توجهی دارد که او یتیم است، او رنج می برد که نمی تواند آن را به کسی درمیان بگذارد. در انیمه، ظاهر جودی به نظر شبیه استجوراب بلند پیپی ، با داشتن موهای قرمز و بافته های بیرون زده.

برای مشاهده همه کتاب های هنری به کتابخانه هنر و اندیشه مراجعه فرمایید.

سالی مک براید: دختری خجالتی اما شیرین که یکی از هم اتاقی های جودی در دبیرستان لینکلن مموریال است. آنها خیلی به هم نزدیک می شوند و سالی به جودی علاقه زیادی پیدا می کند. او اغلب توسط جولیا به دلیل قد کوتاه و چاقش مورد تمسخر قرار می گیرد. او با وجود ظاهرش با اراده است.

جولیا راتلج پندلتون: او دانش آموزی ثروتمند و بداخلاق، اما خوش اخلاق، بسیار قد بلند و ظریف و یکی از هم اتاقی های جودی در دبیرستان لینکلن مموریال است. او و جودی در ابتدا با هم کنار نمی آیند، جولیا دائماً سعی می کند پیشینه مخفی جودی را کشف کند. با این حال، او در نهایت به همراه سالی به بهترین دوست جودی تبدیل می شود.

جوآنا ترون: مدیر خوابگاهی که جودی در سالن فرگوسن در آن زندگی می کند، که تمایل دارد ماسکی از ظلم و خشم به چهره بگذارد تا آنچه را که واقعاً احساس می کند پنهان کند. او متنفر است که او را “خانم” صدا می کنند. چون هنوز مجرد است با این حال، به نظر می رسد که او می خواهد ازدواج کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *